DIMRI I FTOHTË MBËRRITI!

Dimri mbërriti, ju pëlqen apo jo :). Ju ishit ata të cilët e dëshironit atë që në mesin e muajit ...
Read More

Provoni kremin e duarve MANNO

Dimri dhe temperaturat e ulëta e thajnë lëkurën e duarve, të cilat janë shumë të ekspozuara. Mos harroni të hidratoni ...
Read More

Përfitimet tona të shumta nga MJALTI.

Mjalti, ky ëmbëlsues natyral qelibar me ngjyrë, që përdoret gjerësisht në ëmbëlsira, duke iu dhënë shije të pasur dhe të ...
Read More

Manikyri dhe Pedikyri nuk përbëjnë më një tabú për MESHKUJT.

Manikyri dhe Pedikyri janë një kurë e dobishme për thonjtë e duarve dhe këmbëve tuaj. Proçedura e plotë e Pedikyrit ...
Read More

Ja 5 arsyet pse duhet të frekuentoni një SPA apo një Qendër profesionale relaksi

Në ditët e sotme, jeta jonë është tepër mekanike dhe plot stres, ndaj frekuentimi i një qendre relaksi përbën domosdoshmëri ...
Read More

Ndjeheni e mërzitur apo e pashpresë për largimin e Celulitit nga trupi juaj?

Dijeni se 85% të femrave kanë CELULIT! Në fakt celuliti kërkon disa mënyra apo lloje trajtimi. Në ditët e sotme, ...
Read More

Mjalti nuk duhet lënë kurrë mënjanë!

Ai përmban vitamina, minerale, aminoacide dhe një numër enzimash të gjalla, të cilat ndihmojnë për një shëndet optimal. Mjalti është ...
Read More

BORONICA E KUQE. FRUTI ÇUDIBËRËS

Ju mund ta njihni Boronicën si një frut që kuron infeksionet, si një frut që përmban vitaminën C dhe si ...
Read More

Plakja është e paevitueshme, por ekzistojnë mënyra për ta kthyer atë në një fazë të lumtur dhe të shëndetshme të jetës.

Joyel Spa ju ofron disa këshilla kryesore: 1. Lëvizni vazhdimisht! Ushtrimet në mënyrë të rregullt ju bëjnë mirë fizikisht dhe ...
Read More

Të dhëna mbi vlerat e pazëvendësueshme të HUDHRËS

Kujdesi për shëndetin tonë asnjëherë nuk është i tepërt! Prej shekujsh jemi të informuar se natyra na ka ofruar mjaft ...
Read More

BROKOLI dhe 20 përfitimet e rëndësishme për shëndetin tonë.

Bima e Brokolit në thelb i përket familjes së perimeve me gjethe jeshile, si lakra, spinaqi, lakra e “brukselit”, kokat ...
Read More

Fruti i SHEGËS dhe 12 përfitimet prej saj

Shega është një ndër frutat më të shëndetshme që ekzistojnë në planetin Tokë. Shega përmban një sërë përbërësish të dobishëm ...
Read More

Jepini fund Stresit dhe rifilloni të jetoni!

Kohët që po jetojmë po na detyrojnë të largohemi në një botë tjetër, ndryshe nga e sotmja. Po ndodh shumë ...
Read More

UJI

Uji është thelbësor për jetën e njeriut. Që nga kohët e lashta, uji është konsideruar jetësor në ushqimin, lindjen dhe ...
Read More

9 PËRFITIMET NGA MASAZHI I KËMBËVE

Ne të gjithë e dimë se një masazh këmbësh në çfarëdo momenti të ditës, na ndihmon të relaksohemi. Veçanërisht pas ...
Read More

Rëndësia e Muzikës në Joyel Spa

Muzika është një element shumë i rëndësishëm në jetën tonë. Në lashtësi, njerëzit e përdornin muzikën masivisht në aktivitetet tradicionale ...
Read More

Si ndikon Masazhi i Kokës në rritjen dhe rigjenerimin e Flokut?

Tanimë është e provuar se masazhi i kokës me vajëra specifikë, është një mënyrë efikase që ndikon në rritjen e ...
Read More

VAJI I ULLIRIT

Ulliri nuk është një element kryesor ushqimor vetëm në rajonin e Mesdheut, por gëzon reputacionin e një vaji të shëndetshëm ...
Read More

Cilat janë 5 ushqimet që ju nuk i konsumoni mjaftueshëm, por që janë të DOMOSDOSHËM?

Ato përmbajnë një sasi të lartë me proteina, vitamina, minerale, acide yndyrore omega 3 dhe baktere thelbësore të dobishme për ...
Read More

KUJDESUNI PËR DUART E JUAJA NË KËTË PRAG DIMRI!

Ju mund të keni investuar dhe shpenzuar shumë para për produkte kundër moshës për fytyrën, por duart ju zbulojnë gjithçka! ...
Read More

Ndjeheni të përgjumur dhe pa energji?

Sikur nuk arrini të çtendoseni apo sikur nuk i zotëroni dot muskujt? Nëse po, atëherë, si shumë shqiptarë, mund të ...
Read More

Çfarë është EKZEMA?

Përpiqeni vazhdimisht të kruani lëkurën tuaj për ta lehtësuar atë? Kjo situatë e pakëndshme e lëkurës mund t’i shkaktojë një ...
Read More

Rrathët e errët përreth syve. Shkaqet dhe trajtimi i tyre

Jeni të shqetësuar për zonën përreth syve? Keni probleme me rrathët e errët, fryrjet dhe rrudhat rreth syve? Cilat janë ...
Read More

Shëndeti ynë mendor është jetik, nëse duam të jetojmë të lumtur dhe të kemi një jetë sa më të realizuar.

Sot do ju ofrojmë disa këshilla kryesore për një mirëqenie mendore: 1. Relaksohuni dhe Meditoni! Vetëm duke marrë frymë thellë, ...
Read More

Ne të gjithë i duam frutat, por duhet të sigurohemi gjithmonë që të jenë të stinës!

Cilat janë 3 frutat kryesore të stinës së dimrit? MOLLA: Ky frut i mrekullueshëm është i pasur me antioksidues, që ...
Read More

Ç’është Psoriazis? Si mund të kurohen plagët e lëkurës?

Psoriazis është një çrregullim kronik imun, gjenetik i lëkurës që prek 1-3 % të popullsisë në botë dhe mund të ...
Read More

Dëshironi të ndjeheni dhe të dukeni shkëlqyeshëm këtë dimër? GERnétic e ka përgjigjen për ju!

– Hidratohuni! Një lëkurë rrezatuese ka nevojë për ushqyes dhe hidratim. Synchro përfshin gjithçka! – Mos harroni duart! Lëkura e ...
Read More

Thuajini lamtumirë ftohjeve dhe gripit këtë dimër me disa këshilla të thjeshta:

1. Shtoni marrjen e zinkut dhe të vitaminës C; 2. Pini më shumë ujë për të larguar toksinat; 3. Kryeni ...
Read More

Detoksifikimi i Mëlçisë

Një vend shumë të rëndësishëm në përmirësimin e shëndetit të përgjithshëm dhe në luftën kundër proçesit të plakjes, zë mëlçia ...
Read More

DIETA E DOMOSDOSHME ME DRITHËRA

Gjithmonë pas përfundimit të festave të Fundvitit, ne mendojmë se është e domosdoshme dhe urgjente ndërprerja e konsumimit të mëtejshëm ...
Read More

Është gjithmonë koha e përshtatshme të çlironi veten tuaj nga shtresat e tepërta me veshje apo mbulimet me to deri në fyt!

Trajtojeni bustin tuaj në mënyrë të vazhdueshme me delikatesë dhe butësi! Gjithmonë sjellim në vëmëndje se busti i femrës me ...
Read More

Ne jemi çfarë hamë dhe lëkura jonë është e para që e reflekton këtë!

Një dietë e pasur me ushqyes është hapi i parë që duhet të ndërmarrim për një lëkurë të shëndetshme dhe ...
Read More

Jemi akoma në stinën e Dimrit, që do të thotë sezoni i të ftohtit dhe i gripit

Është ende koha të furnizojmë mirë trupin tonë me vitaminën C dhe antioksidantët natyrorë, për të rritur sistemin imunitar dhe ...
Read More

Efektet e konsumimit të tepërt të Sheqerit për lëkurën

Sheqeri është kthyer tashmë në një tabu të ri dhe të kuptuarit e efekteve te tij në lëkurën e fytyrës ...
Read More

Boronicat janë ndër frutat më të çuditshme të natyrës!

Ato janë të shijshme jo vetëm të shtuara nëpër drithëra, ëmbëlsira apo ushqime të ndryshme, por janë dhe një burim ...
Read More

Cilat janë 9 gjërat fantastike që ndodhin kur ju pini ujë të ngrohtë me LIMON në mëngjes? Me më pak se gjysëm limoni në ditë?

Uji me limon nuk është vetëm freskuesi më i mirë sesa lëngjet e tjera, por ai kryen dhe funksionin e ...
Read More

Mrekullia ALOE VERA nuk ka nevojë për parathënie!

Përfitimet nga kjo bimë e thjeshtë janë të njohura dhe kjo është arsyeja pse ajo ka fituar një vend të ...
Read More

Përkujdesja për lëkurën në stinën e Pranverës

Përballja me diellin e Pranverës do të thotë të përballesh me ndonjë shqetësim të lëkurës, i cili mund të ketë ...
Read More

QETËSOJENI LËKURËN TUAJ SENSITIVE!

Shërojeni, zbuteni, mbrojeni lëkurën tuaj të ndjeshme dhe reaguese me Paketën prej 3 produktesh për Lëkurën e Ndjeshme, e cila ...
Read More

SA MË PAK STRES!

Jeni të stresuar? Nuk jeni të vetmit! Stresi është një epidemi ditore moderne, e cila po bën kërdinë me shëndetin, ...
Read More

MERRNI FRYMË THELLË!

Në fakt është e çuditshme, por e vërtetë: Frymëmarrja e thellë jo vetëm që të qetëson mendjen, por ajo kryen ...
Read More

SI TË PERBALLEMI ME PIKAT E ERRËTA (QUKAT) NË FYTYRË?

Ju ka zënë paniku me qukat e fytyrës? Me GERnetic ne do t’i largojmë pa lënë asnjë gjurmë. Ç’ËSHTË PIGMENTIMI? ...
Read More

Përzierja e Çokollatës me Mjedër!

Çokollata është e mrekullueshme në shije, por dhe për përfitimet e shumta që ajo ofron për shëndetin tonë. Ajo konsumohet ...
Read More

Efektet pozitive të Karrotave për lëkurën dhe flokun tonë!

Përveç shijes së tyre të këndshme, karrotat përmbajnë Beta Karoten në sasi të lartë, antioksidues, minerale dhe vitaminë A. Karrotat ...
Read More

Efektet çudibërëse të Arrave tek shëndeti ynë!

Shpesh, ushqimet e thjeshta janë më të mira për shëndetin tonë dhe këtu bën pjesë dhe arra, tek e cila ...
Read More

Dëshironi BUZË të shëndetshme në çdo periudhë të vitit? Ato kanë nevojë më shumë se për buzëkuqin tuaj të preferuar!

1. Hidratohuni! Pini të paktën 8 gota ujë çdo ditë. Uji është jetësor për shëndetin tuaj të përgjithshëm të lëkurës ...
Read More

Ç’është Kolagjeni dhe qeliza Fibrocite?

Kolagjeni është proteina e kudogjendur në trupin e njeriut dhe është substanca që mban tërë trupin e bashkuar. Kolagjeni gjendet ...
Read More

Probiotikët dhe shëndeti i zorrëve

“Shëndeti është pasuria e vërtetë e njeriut, jo copëzat e argjendit apo të floririt!” ~MAHATMA GANDHI Zorrët, si pjesë të ...
Read More

KARBOHIDRATET

Karbohidratet (ose sheqernat) sigurojnë energjinë e nevojshme për qelizat e gjalla. Ekzistojnë dy lloje të tyre: karbohidrate të shpejtë dhe ...
Read More

Përfitimet e PEDIKYRIT

1. PARAQITJA. Të paturit këmbë me thonj të pastër, të lëmuar dhe të bukur të bën të ndjehesh mirë, sidomos ...
Read More

Përfitimet nga Masazhi në stinën e Verës.

Stina e nxehtë e Verës erdhi dhe shumë prej nesh po e shpenzojnë kohën e tyre të lirë në ambjente ...
Read More

MAGNEZI dhe vlerat e tij për shëndetin tonë!

Magnezi është një nga mineralet thelbësore për shëndetin. Ai ndihmon në rregullimin e temperaturës së trupit, prodhon energji, largon nga ...
Read More

Përkujdesjet e domosdoshme për lëkurën pas pushimeve të Verës.

Muajt e verës konsiderohen si periudha më e përshtatshme për të kryer pushimet e nevojshme! Ju mund të ktheheni në ...
Read More

Masazhet në Vjeshtë. Ngrohuni, çlirohuni nga stresi, riktheni ekuilibrin!

Nga Rowena Lucanas Periudha e ndryshimit të ngjyrës së gjetheve që bien në tokë përbën dhe kohën më të përshtatshme ...
Read More

Cilat janë 5 dobitë kryesore të konsumimit të Fikut të thatë për shëndetin tonë, sidomos për atë të lëkurës dhe flokëve?

Sot, numri i njerëzve që janë të ndërgjegjësuar për shëndetin e tyre, sa vjen dhe rritet. Megjithatë, nuk mjafton vetëm ...
Read More

Kujdesi për zonën përreth SYVE

Nga Rowena Lucanas Sytë janë pasqyra e shpirtit…por dhe e moshës tuaj! Nëse kërkoni të keni sy të bukur dhe ...
Read More

Dobitë e shumta të Asparagusit (Shpargut) për shëndetin tonë

Asparagusi në kohët e lashta njihej si një afrodiziak (nxitës). Ai u kultivua për herë të parë rreth 2.500 vjet ...
Read More

SALMONI dhe vlerat e tij të pazëvendësueshme për shëndetin tonë.

Peshku Salmon është një nga ushqimet më me vlerë në planet! Ai ka dëshmuar se ndihmon në zgjatjen e jetës, ...
Read More

Ftoi dhe dobitë e tij për shëndetin tonë.

Fruti i Ftoit bën pjesë në të njëjtën familje me mollën dhe dardhën dhe konsiderohet si një i afërm i ...
Read More

Fruti i mrekullueshëm i Mangos. Dobitë e tij të shumta për shëndetin tonë.

Origjina e Mangos është India, e cila konsiderohet dhe si kultivuesja më e madhe në botë. Mango është fruti kombëtar ...
Read More

Dobitë e UJIT për shëndetin tonë!

Pothuajse 60 % e trupit tonë përbëhet nga uji. Zakonisht rekomandohet pirja e 1.5 l e tij në ditë, pasi ...
Read More

Përfitimet për flokët dhe lëkurën tonë nga konsumi i Shalqirit!

Shalqiri e ka origjinën e tij nga Afrika Jugore. Bima në formën e hardhisë, me frutin e saj të kuq ...
Read More

KAFEINA

Kafeina është e njohur për vetitë e saj stimuluese nervore dhe kardiovaskulare. Nga këndvështrimi estetik, kafeina ka efekte drenazhuese, tonifikuese ...
Read More

Koha juaj e çmuar!

Në një botë, shpejtësia e së cilës është gjithmonë në rritje, ku lista e detyrave dhe e pritshmërive që kemi ...
Read More

TRAJTOJENI VETEN!

Pregatituni ndërkohë që jeni në vaskën tuaj për një trajtim të shpejtë Gernetic. * ÇFARË JU NEVOJITET: – Qumështi Pastrues ...
Read More

Feng Shui

FENG SHUI, filozofia dhe 5 elementët e tij kryesorë të ndërthurur në Joyel spa! Koncepti dhe qëllimi i krijimit të ...
Read More


Adresa

Rr. e Elbasanit

Orari: Nga ora 9:00 deri më 21:00

E Marta – E Diel.

E Hëna është pushim.

Vënde të lira parkimi të siguruara nga Bashkia e Tiranës në pjesen e pasme te ndërteses.

 

Telefon: +355 4 234 79 79 Celular: +355 662347979

Email: info@joyelspa.al

Web: joyelspa.alJoyel's Newsletter